Nasıl Çalışır
CarPuzz.com'daki araçlar nasıl bu fiyatlara sunuluyor?
Sponsorları ve Smart Türkiye işbirliği sayesinde, CarPuzz.com araçlarını piyasa fiyatlarından daha uygun fiyatlara sunabilmektedir.
Online rezervasyon ve kredi kartı kullanımı ne derece güvenli?
Sitede gerçekleştirilen tüm veri alışverişi 128 bit Güvenlik sertifikasi ile korununan veri tabanı alanlarından gerçekleştirilmektedir.
Kredi kartı yerine sanal kart kullanabilir miyim?
Bankanızdan talep edeceğiniz sanal kart ile rezervasyonlarınızı gerçekleştirebilirsiniz.
Nasıl rezervasyon yapabilirim?
Rezervasyonlarınız sadece internet üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.
Sürücülerden neden mulakat yapmaları istenmektedir?
CarPuzz.com, sponsorlarıyla yaptığı antlaşma gereği, sponsorların kurumsal kimliklerine katkıda bulunabilecek sürücüleri belirlemesi gerekiyor. Buda çok kısa süren bir tanışma ile gerçekleşiyor.
Her rezervasyon öncesi mulakat gerekli mi?
Mulakat sadece sürücülerimizin ilk rezervasyonları öncesinde istenmektedir. Sürücülerimiz bir kere sisteme dahil olduktan sonra sadece araç teslim alış tarihlerinde ofisimize gelerek araçlarını teslim alabilirler.
Sürücüler mulakata nezaman gelmeliler?
Sürücülerimizin, rezervasyonu yaptıktan en geç 2 mesai günü içinde mulakata gelmeleri gerekmektedir. Ancak rezervasyon tarihi ile aracın teslim alınacağı tarih arasında 2 günden az süre varsa, ACİL REZERVASYON sistemi devreye girer. Böyle bir durumda sürücülerimiz, rezervasyon sonrası e-posta yolu ile mulakat tarihleri hakkında bilgilendirilir.
Kiralama bedeline hangi hizmetler dahil?
Kiralama bedeli günlük 100 km. kullanım hakkını içermektedir.
Fiyatlar nasıl belirleniyor?
Günlük kiralama bedeli Smart ForTwo için hafta içi 8.00-39.90 TL ve hafta sonu 39.90 TL, Suzuki Swift ve Fiat 500/500C için hafta içi 49.90-69.90 TL ve hafta sonu 69.90 TL, Mini One/Cooper 64,90-79,90 TL ve hafta sonu 79,90 TL arasında sistemde biriken talebe paralel olarak değişmektedir. Rezervasyon yapmak için son güne kadar beklenilirse, yüksek fiyattan rezervasyon gerçekleşecektir. Böyle bir durumda sürücülerimizin istedikleri tarihlerde araç bulamama olasılığını da göz önünde bulundurmaları gerekmektedir. Aksine, erken rezervasyon yapan sürücülerimiz düşük fiyattan rezervasyon yapma imkanına sahip olacaklardır.
En uzun ve en kısa kiralama süreleri nelerdir?
Rezervasyon süreleri mesai saati prensibine göre belirlenmiştir. Mesai saatlerimiz hafta içi 9.00-18.00 arasıdır. Buna göre en kısa kiralama süresi iki(2) mesai günü, en uzun kiralama beş(5) mesai günüdür. Gold üyeliklerde ise en kısa kiralama iki(2) en uzun kiralama süresi oniki(12) gündür.
Rezervasyon değişikliği veya iptali mümkün mü?
Araçların belirtilen fiyatlara kiralanabilmesi, doluluk oranının hatasız bir şekilde hesaplanmasıyla mümkün olmaktadır. Bu yüzden rezervasyon değişikliği veya iptali mümkün değil.
Sürücülerde aranan şartlar nelerdir?
Sürücülerimizin en az 23 yaşını doldurmuş ve 5 yıllık B sınıfı ehliyet sahibi olmaları, en az 45 gün süreyle geçerli kendi adlarına düzenlenmiş bir kredi kartı (Visa, Mastercard veya Eurocard) sahibi olmaları gerekmektedir.
Kilometre sınırları ve aşım ücretleri nelerdir?
'Araç üzeri reklamın' mümkün olduğu kadar çok insana ulaşması temel hedefimiz. Bu yüzden sürücülerimizin günde en az 25 km. yapmaları gerekmektedir. Öbür taraftan hedef kitlemiz şehirde yaşayanlar olduğu için sürücülerimizin araçlarla şehir dışına çıkmalarına izin veremiyoruz. Sürücülerimizin günde en fazla 100 km. yapmaları mümkün. Daha az yada fazla yapılan her kilometre başına 1 TL+KDV alınmaktadır.
Mülakat, araç teslim alma ve iade saatleri nedir?
Mülakat, araç teslim alma ve iade saatleri mesai saatlerimiz içinde Pazartesi-Cuma, 9.00-18.00 arası
Kaza, hasar veya çalıntı durumunda sürücü sorumluluğu nedir?
Bknz. CarPuzz.com şartname Madde.11
B sınıfı ehliyet
Türkiye ikameti
5 yıllık ehliyet
Kredi Kartı
Icon